surdurulebilirlik.jpg
GNCR Holding

Sürdürülebilirlik

Yarınları korumak...

GNCR Holding olarak ülkemiz ve dünyamız için daha iyi, daha sürdürülebilir yarınlar için çalışmak, yaptığımız işin merkezinde yer alır. Küresel iklim değişikliğinin zararlı etkileri her yerde hissedilirken, misyonumuz her zamankinden daha önemli.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Atıkların Dönüşümü

Biyogaz üretimi ile evsel organik atıklardan, hayvansal-tarımsal atıklardan ve arıtma suyu çamurlarından üretilen enerji (ısı, elektrik, doğalgaz) istenildiği türe göre kullanılabilir. Yerel öz kaynak maddeleri; (ambalaj atıkları,endüstriyel atıklar) gerekli işlemlerden geçtikten sonra hammadde olarak sanayiye kazandırılmaktadır. Biyogaz üretiminden kalan ara ürün, uygun şartlandırma teknikleriyle organik gübre olarak değerlendirilebilir. Orman Atıklardan Türetilmiş Yakıt (RDF) ise ısı ihtiyacı karşılamak amacıyla kullanılır.

FAALİYET ALANLARIMIZ

Evsel ve Tehlikeli Atıklar

Evsel atığın enerji ve hammadde olarak kazanılması amacıyla kaynağında ıslak ve kuru olarak ayrı ayrı toplanabilmesi için şehir mobilyalarına yatırım yapılır. Atıkların kaynağında türlerine göre ayrıştırılarak toplanması, taşınması ve düzenli olarak depolanması işlemleri son teknolojik yöntemlerle gerçekleştirilir. Özel lisanslı araçlarla toplanan tıbbi atıklar, Tıbbi Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’ne uygun olarak bertaraf edilerek çevresel etkileri sıfıra indirilmektedir. Ayrı toplanan ve/veya evsel katı atıkların muhteviyatında yer alan tehlikeli atıklar, Tehlikeli Atıkların Kontrolü Yönetmeliği’ne uygun olarak bertaraf edilmektedir. GNCR Holding, uluslararası araştırma kuruluşları ile kurmuş olduğu ortaklıklar sayesinde AR-GE faaliyetleri yürütmekte; faaliyet alanı içerisinde yer alan tüm mühendislik işlerini projelendirmektedir.

Bizden Haberler
Hijyenik Okul Projesi
Eyl 16, 2013Hijyenik Okul Projesi

Kağıthane Belediyesi 6 Eylül Cuma gününden itibaren okullarda hijyen çalışması…

Amasya, Rüzgarı Enerjiye Dönüştürüyor
Oca 01, 2015Amasya, Rüzgarı Enerjiye Dönüştürüyor

Amasya ilinde sanayi, konut ve diğer aydınlatma ihtiyaçlarını karşılamak için,…

Balıkesir’de Hayvan Gübresinden Elektrik Üretilecek
Nis 11, 2017Balıkesir’de Hayvan Gübresinden Elektrik Üretilecek

Şamlı Biyogaz Enerji, Balıkesir'in Karesi ilçesinde kuracağı 2 MW'lık Biyogaz…