Tarihçe

Gencer Grup, 1976 ve 2013 yılları arasında holdingleşme sürecini tamamlayarak, GNCR Holding adıyla yoluna devam etmektedir. Holding bünyesinde bulunan Gncr Hizmet Yönetim A.Ş, Toirent A.Ş, GP A.Ş, WinWin A.Ş, Turp A.Ş, GNCR Enerji A.Ş. ve GNCR İnşaat şirketlerinin rekabet üstünlüklerini kalıcı kılmayı hedefleyerek, bu bağlamda daha iyi bir yaşam için yatırım çalışmalarını sürdürmektedir.

Gncr Hizmet Yönetim A.Ş. çevresel bilinciyle sürdürülebilir madde yönetiminde uzmanlaşmıştır. Türkiye genelinde ki belediyeler ve yerel yönetimler ortaklığında entegre katı atık yönetimi ile çevre temizliği, atık toplama, taşıma, ayrıştırma ve biokütle madde yönetimi çerçevesinde ambalaj atıkları geri dönüşümü, atıktan enerji geri kazanımı, bertaraf tesisi ve/veya depolama sahası projelerinde başarıyla hizmet vermektedir.

Toirent A.Ş. mobil tuvalet, lavabo, duş, ofis, kabin, çöp konteyner ve araçları, su tankı, vidanjör ile her türlü emtiayı kiralamanın yanı sıra organizasyonlar için gerekli ekipman desteği ile saha temizliği hizmeti vermektedir. Toirent’in alt kuruluşlarından biri olan Toipark; proje kapsamında park alanlarında, okullarda, toplu taşıma duraklarında dezenfeksiyon ve hijyen hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca çocuk oyun parklarındaki görüntü kirliliği ve elektriklenme problemlerini de gideren Toirent, bir başka alt kuruluşu olan Toimarin projesiyle de mobil platform, mobil marina, mobil havuz, mobil organizasyon alanları kiralama ve su ile ilgili tüm kiralık ürün ve hizmetleri sunmaktadır.

Global Payment Sistem A.Ş. mobil ödeme sistemler için yeni teknolojiler geliştirmek amacıyla kurulmuştur. GP A.Ş, yazılım, cihaz, altyapı kurulum, saha ve operasyon hizmetlerinin yanında mobil ödeme network ağı ile ödeme sistemleri işletimi konusunda da faaliyet göstermektedir. WinWin A.Ş, hizmet sektöründe geniş bir pazar payı olan kurumsal firmaların yemek ihtiyaçlarını mobil ödeme teknolojisi ile sunarken Turp A.Ş, Türkiye’de mobil ödeme alanında yeni projeler geliştirerek mikro ödeme, transfer ve sipariş alanında faaliyet gösteren ilk firma olup mikro bankacılıkta son kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik hizmet vermektedir.

GNCR Enerji A.Ş, Türkiye’de GES yatırımları kapsamında 2013 yılı Haziran ayında başlatılan lisans başvurusu ihaleleri ile birlikte yenilenebilir enerji alanındaki yatırımlarını projelendirmeye başlamıştır. 600 MW bağlantı iznine karşılık kurulacak olan güneş panellerinin projelendirilmesi ve uygulaması, yatırımlarımız arasında yerini almıştır. Bu proje ile birlikte, GNCR Holding vizyonun temelinde var olan çevre bilinciyle bir kere daha Türkiye’ye katma değer kazandıran bir yatırım ile adını duyurmayı hedeflemektedir.

Yeni bir atılım olarak inşaat sektörüne farklı alanlarda edindiği bilgi ve tecrübenin gücüyle atılan GNCR İnşaat, İstanbul’a ve Türkiye’ye değer katacak projelere imza atmayı planlamaktadır.

© 2021 GNCR Holding